Dla dorosłych · do pobrania · Gry i aktywności ruchowe · Kulturowo · Słownictwo

QR code Christmas game 3w1

Ho, ho, ho….
Przychodzę do Was z mikołajkowym prezentem: QR Code Christmas Game – 3 w 1. Sprawdź, czy jesteś mistrzem świątecznego słownictwa.

Ta QR-kodowa gra jest inna niż wszystkie. Dlaczego? Bo ile głów, tyle pomysłów do jej zastosowania. Ja przedstawię Wam kilka moich propozycji na urozmaicenie mikołajkowych lekcji.

Przygotowałam kilkanaście świątecznych zestawów. Każdy składa się  ze słowa, definicji i obrazka. Zasada jest prosta – właściwe dopasowanie równa się zdobycie punktów. Pod każdym QR-kodem kryje się dana liczba punktów. Im słówko trudniejsze, tym punktów więcej. Możemy zagrać :

 • słówko – obrazek
 • obrazek – definicja
 • słówko – obrazek – definicja
 • słówko – definicja

Uwaga – do ostatniej pozycji nie trzeba drukować dodatkowych kart. Wystarczy je ze sobą połączyć i… działa. Pamiętajcie tylko o starannym wycinaniu.
Mamy więc  od razu gotowy zestaw i dla młodszych uczniów, i dla starszych , którzy już potrafią posługiwać się angielskimi definicjami.1mg_0844_mg_0846-kopia_mg_0845-kopia

Oto kilka moich propozycji na wykorzystanie gry:

 • Każdy z uczniów losuje jedna karteczkę, a zadaniem będzie odszukanie swoich połówek w klasie.
 • Możemy porozwieszać obrazki po klasie, a uczniowie będą musieli dopasować do nich definicję bądź słówko
 • W kolejnej wersji uczniowie grają w parach. Jedna osoba czyta drugiej definicję, ta zaś musi jak najszybciej podbiec do tablicy i zabrać obrazek lub słówko.
 • Świąteczny głuchy telefon z QR-kodami? Czemu nie?
  Dzielimy klasę na 5-6 osobowe drużyny. Pierwszy zawodnik losuje obrazek i przekazuje definicję własnymi słowami kolejnej osobie, a ta następnej. Ostatnia osoba w drużynie musi spośród rozsypanych na stoliku słówek lub definicji znaleźć właściwą i poprawnie ją dopasować. Wygrywa drużyna, która najszybciej dopasuje 5 słówek, lub ta która w ciągu 10 minut zgromadziła najwięcej poprawnych odpowiedzi.
 • A może by wykorzystać QR-kody na świąteczną kartkówkę?
 • img_20161205_154405_hdr

 

 

Grę możecie pobrać TUTAJ

Jak widzicie, możliwości wykorzystania jest wiele. W takim razie do dzieła!

I Ty możesz zostać QR-kodowym Mikołajem i zaskoczyć swoja klasę.

______________________________________________________________________

Trochę wiadomości technicznych.

Przygotowując grę, korzystałam ze strony http://www.qr-online.pl/
Wiem, że nie w każdej szkole można wykorzystywać na lekcji telefony komórkowe. W takiej sytuacji pomaga nauczyciel, który swoim telefonem odczytuje QR-kody.
Jeśli jeszcze nie macie aplikacji do odczytywania QR-kodów, to można ją pobrać tutaj dla androidów, iphonów. Poniektóre nowsze modele telefonów, lub te z systemem Windows, mają ją wgraną automatycznie.

Możemy tez grać bez QR kodów, wtedy z drugiej strony na karteczkach możemy wpisać ilość punktów jaka uczniowie dostną za poprawną odpowiedź.

 

Jeśli szukacie ciekawych pomysłów na przeprowadzenia kartkówki to polecam kalendarz adwentowy zrobiony przez Aniele Tekielę. Znajdziecie go na jej blogu  http://neuroteaching.blogspot.com
Tutaj – link bezpośredni do kalendarza

A tak wyglądało to u nas na lekcji. Kartkówka z tematu szkoła i jedzenie. I już żaden uczeń nie powie: „Proszę panią a pani mu dała lepszy zestaw”. Tu każdy uczeń jest panem swojego losu. img_20161205_151045_hdr

Przy większej grupie uczniów dzielimy ich na 2 grupy i każda grupa wybiera sobie słówka.

Polecam:)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s